Заловени над 40 бездомни кучиња во Општина Аеродром, дел од нив биле домашни миленици

По завршувањето на акцијата за заловување на бездомни кучиња во Општина Аеродром, каде биле заловени вкупно 42 кучиња скитници, ЈП „Лајка“ ја продолжи мисијата во Општина Центар. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер