Само 169 Бугари во Македонија се пријавиле за гласање на бугарските избори, во Охрид ниту еден

Ниту еден во Охрид, а само 9 граѓани во бугарскиот конзулат во Битола се пријавиле да гласаат на парламентарните избори кои на 2-ри апирл ќе се одржат во Бугарија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер