Се укинува вонредното учење во средните медицински училишта

Нема веќе „штанцање“ брзи дипломи за вонредно завршено средно за медицински сестри, акушерки и техничари. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер