Донесен Законот за амнестија - Канал 5 со серијал за потребата од овој закон

По серијалот прилози на Канал 5 за носење на Законот за амнестија за луѓето кои го прекршија полицискиот час во време на пандемија, денеска пратениците го донесоа законот во скратена постапка. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер