Ковачевски: Одговорноста за уставните измени е кај сите политички партии

Одговорноста за уставните измени е на сите политички партии, не само декларативно, туку и реално, со одлучност и визија за членство во ЕУ, вели премиерот Димитар Ковачевски. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер