Владата ќе одлучува за замрзнување на цените на јајцата, шеќерот и на оризот

Според најави, владата денеска ќе одлучи дали ќе ги замрзнат цените на јајцата, шеќерот и на оризот. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер