На 17-годишникот кој смртно прегази скопјанец му е одреден малолетнички притвор

Судот, по барање на јавен обвинител, му определи малолетнички притвор на 17 годишникот без возачка дозвола, кој пред два дена смртно прегази скопјанец на пешачки во Бутел, потврдуваат од таму за Канал 5. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер