Николовски: Новата декларација потврдува дека барањата на Бугарија немаат крај

Македонија е доведена до точка на студена војна со Бугарија поради отсуството на државна стратегија, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер