Односите Скопје – Софија пред (де)ескалација?

Јотова за „Bulgaria on air“ вели дека инцидентот во Охрид ја прелеал чашата, а оти Законот за здруженија бил спротивен на европското и меѓународно право. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер