Пендаровски го одржа традиционалниот годишен прием за претставниците на дипломатскиот кор

Време е декларативните заложби да прејдат во смели одлуки, без разлика дали се работи за војната во Украина или за проширувањето на Европската Унија, порача македонскиот претседател Пендаровски. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер