Во МНР одбележан 27 јануари – Меѓународниот ден на сеќавање на Холокаустот

Во Министерството за надворешни работи беше одбележан 27-ми јануари – Меѓународниот ден во спомен на жртвите на Холокаустот. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер