Расте бројот на млади пациенти со мозочни удари

Неврологија е полна со млади луѓе што доживеале мозочен удар, а немале срцеви или проблеми со притисокот, дијабет или друга ризик состојба, велат невролозите. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер