ЕСМ продажба за декември купила 40.600 mwh електрична енергија за над 16 милиони евра

ЕСМ продажба за декември набави 40.600 mwh електрична енергија наменета пред се за потребите за дополнителни снабдувања по одлуки и задолженија од Владата, соопштија од компанијата.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер