Оливер Спасовски во Брисел потпиша договор за борба против тероризмот

Токму денеска во Брисел министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, со неговиот албански колега Бледар Чучи и еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон потпишаа договори за борба против тероризмот. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер