Ковачевски и Мицкоски со жестока реторика и меѓусебни обвинувања

Европската Унија мора сериозно да размисли за опструкциите на ВМРО-ДПМНЕ и на Левица и обидите по секоја цена да го загрозат европскиот пат порача премиерот Ковачевски од Виена на самитот на лидери организиран од групата на Социјалисти и Демократи. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер