Бугарско здружение поднело претставка против Богојески до Комисијата за антидискриминација

Бугарско здружение од Македонија поднело претставка во Комисијата за антидискриминација против претседателот на Македонски концепт Петар Богојески. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер