Синцицијалниот вирус ги полни болниците, бебињата најпогодени од овој вирус

Половина од бебињата и помалите деца што изминатите недели лежеле во детската болница „Козле“ биле позитивни на респираторен синцицијален вирус, велат за Канал 5 од Институтот за белодробни заболувања „Козле“. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер