Сликата од Скопје денеска: Полупразни улици, тротоари полни со пешаци

Наместо на булеварите, метежот е на тротоарите, Скопје денеска изгледа како пред 50 години, автомобилите се денеска реткост во градот, поради блокадите на клучните точки на метрополата. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер