Весна Дамева е нова претседателка на Судскиот совет

Борбата против корупцијата, унапредување на судиите и транспарентност и отченост – топ три приоритети на новата претседателка на Судскиот Совет Весна Дамева. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер