Од 6 часот утрово Скопје под целосна блокада на приватните превозници

Денеска од 6 часот во главниот град е воведен посебен сообраќаен режим, поради блокадите на приватните превозници, кои, овој пат, со паркирани автобуси блокираат на повеќе крстосници во главниот град во центарот на градот. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер