Во Владата презентиран предлог-буџетот за следната година

На специјална прес- конференција премиерот Ковачевски и министерот за финансии Бесими го презентираат предлог буџетот за следната година, за кој веруваат дека е развоен, но и дека ќе го заштити стандардот на граѓаните. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер