„Бела чума“ : Во 20 општини за три месеци се родиле помалку од 10 деца

Во 20 општини во Македонија во третото тромесечје оваа година се родиле помалку од десет деца, покажуваат истражувањата на Држаниот завод за статистика. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер