ЕСМ обезбедило природен гас за декември, парно за скопјани ќе има

Парно за скопјани обезбедено и до крајот на декември. ЕСМ набави природен гас за цел следен месец за топланите Исток и Запад од компанијата МАКПЕТРОЛ, информираа од државни електрани. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер