Спасовски: Годинава очекуваме намален број жртви од сообраќајните незгоди

Институционален приоритет е сообраќајната инфраструктура и подобрување на капацитетите во насока на безбедност на патишатата изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер