Доколку клубовите во законскиот рок не ги променат имињата ќе бидат затворени

Наскоро ќе биде формирана комисијата која треба да ја отпочне постапката за преименување или затворање на двата бугарски клубови „Ванчо Михајлов“ и „Цар Борис III“. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер