Германскиот претседател Штајнмаер испрати јасни пораки велат аналитичарите

Со внимателно одбран вокабулар за чувствата на македонските граѓани, дипломатски прецизно спакуван, но и јасна порака дека уставните измени се патот кон членството на Македонија кон ЕУ. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер