Османи: Се надевам ќе испратиме порака дека западен Балкан е стратегиски важен за НАТО

Министерот за надворешни работи Бујар Османи учествува на НАТО-состанокот на северноатлантскиот совет, на ниво на министри за надворешни работи, кој се одржува во Букурешт, Романија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер