Во Европарламентот наместо за реформи и енегетика се зборуваше за фудбал

Наместо добрососедски односи, реформи и регионална соработка во услови на криза дебатата во Мешовитиот парламентарен комитет – Македонија и ЕУ во Стразбур денеска со историски провокации од бугарските европратеници. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер