Мицкоски се придружи на повиците за протест против отворањето на бугарското здружение Цар Борис

Бугарскиот културен клуб со името на „Цар Борис Трети“ несомнено е провокација и ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи протестот што утре е планиран во Охрид против неговото отворање. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер