Ќучуков: Борисов ќе победи, но ќе остане изолиран и без можност да формира влада

Без големи очекувања дека ќе се формира стабилна влада, во Бугарија денеска се одржуваат четвртите предремени парламентарни избори во последните две години.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер