ВМРО-ДПМНЕ: Аферата „Броило“како Ковачевски и неговиот кум свртеле 26 милиони евра

Фирми основани од премиерот Ковачевски и негови семејни врски вртат милионски суми во енергетскиот бизнис додека Македонија е на колена, обвинија денеска од ВМРО-ДПМНЕ, објавувајќи ја како што ја нарекоа, аферата „Броило“.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер