Радев: Македонија да ги спроведе билатералните обврски што е можно поскоро

Бугарскиот претседател Радев денеска соопшти дека Бугарија е подготвена да го зголеми извозот на струја во Македонија, согласно европските правила.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер