Пендаровски: Бугарија има волја да ни помогне со енергија, но потребен е механизам од ЕК

Со уверување дека Македонија наскоро може да добие струја од Бугарија, претседателот Пендаровски ја заокружи посетата на Софија.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер