Мицкоски го кани вицепремиерот Битиќи на средба за да му го презентира планот за закрепнување

Откако како што оцени, премиерот Ковачевски дезертирал и не се одзвал на поканата да го чуе концептот за ублажување на енергетската криза, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски сега го кани на средба вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер