Анализа: Во Балтикот продолжува истекувањето на гас од „Северен тек“ – саботажа или несреќа?

Во Балтичкото море продолжува неконтролираното истекување на гас од гасоводот „Северен тек“ кое изминатите 24 часа ја крена светската јавност на нозе. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер