Здруженија на пациенти: Негрижата за здравјето на граѓаните не е нормална

Лекови граѓаните си купуваат од свој џеб и покрај платените придонеси, се одложуваат операции зошто терапијата мора да се земе од Косово или Србија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер