Како да се запре галопирачкото иселување, за осум години се иселиле 700 илјади граѓани

Корупцијата и политичката нестабилност, како и полошите услови за работи и стандард за живеење се и натаму главните причини за иселување од земјава, покажа истражувањето на организацијата за економска соработка и развивање. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер