Зеленски: Руските војници кои ќе се предадат ќе бидат заштитени

Додека тече рефедумското изјаснување во украинските области, не запираат тешките борби во Украина. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер