Битиќи: БЕГ мора да испорачува топлинска енергија кон граѓаните

Според законот, БЕГ мора да има резерви на гас и други суровни за да обезбеди топлинска енергија кон граѓаните. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер