Македонија има инклузивно образование за децата со атипичен развој, но само на хартија

Македонија има инклузивно образовние за децата со атипичен развој, но само напишано во законите, на хартија нејзиното спроведување оди многу тешко, вели Бојан Шашевски родител на дете со аутизам. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер