Симовски: Единствена валидна категорија е резидентно население

Многу реакции предизвика новиот балансер на Министерството за информатичко општество и администрација,од каде за процентот на лица кои треба да се вработени во државните институции го пресметаа од вкупното населени. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер