Започнува кампањата „Пошумуваме заедно за позелено утре“

Локацијата за пошумување е одбрана во заедничка соработка со стручните лица од ЈП „Национални шуми“ и Факултетот за шумарство. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер