Во Битола запленета дрога во вредност од околу 800.000 евра, приведени пет лица

Пронајдената дрога е спакувана во 67 вреќи во вкупна тежина од околу 250 килограми. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер