Злато вредно над 600 илјади евра и непријавени пари запленети на ГП „Табановце“

55 Годишен турски државјанин е осомничениот за криумчарење на над 13 килограми злато во вредност од околу 600 илјади евра. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер