Злато вредно над 600 илјади евра и непријавени пари запленети на ГП „Табановце“

Над 13 килограми злато во вредност од околу 600 илјади евра е пронајдено во автобус на граничниот премин Табановце при влез во земјава. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер