Бугарското МНР ќе дефинира конкретни обврски на институциите во Бугарија во однос на дијалогот

Усвојување писмен документ со конкретно утврдени обврски на бугарските институции во однос на билатералниот дијалог со Македонија, ќе биде првата задача на бугарското министерство за надворешни работи во транзицискиот период до изборите во октомври. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер