Безобѕирното возење во предложениот Кривичен законик се смета за кривично дело

Неколку дела во сообраќајот кои претходно се казнуваа прекршочно, стануваат кривични дела. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер