600 секунди – Колку францускиот предлог е ветар во грб на македонските евроинтеграции?

Во изненадувачи и за многумина можеби неочекуван развој на настаните, последниот ден од француското претседателство со Европската Унија донесе и некаков модифициран предлог за деблокада на македонските евроинтеграции. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер