За Пендаровски е прифатлив модифицираниот француски предлог

За претседателот Пендаровски е прифатлив францускиот предлог за кревање на бугарското вето и почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер