Бислимовски: Оние кои трошат многу ќе плаќаат повиска цена на струја

Со новиот тарифник за наплата на потрошена електрична енергија граѓаните да плаќаат колку што трошат. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер